Vundamendi kvaliteet on oluline, sest vundamendile toetub kogu maja ning vundamendi puhul tehtud vead mõjutavad ka teisi maja osi põhjustades vajumisi, pragusid jmt.
Vundamendi puhul on iga etapp oluline:
- geodeesiatööd ja pinnasega arvestamine;
- projekteerimine ning vundamendi poolt kantavate raskustega arvestamine;
- materjalide ja ehitustöö kvaliteet.
Vähimgi viga muudab vundamendi parandamise hiljem väga kalliks, mõnikord isegi võimatuks.
Kuna ka vundamenditüüpe, mida kasutada, on päris palju, tasub iga hoone vundamendi rajamise eel arvestada projekteerimistöödega, mis tagavad hilisema hoone püsimise. Projekteerimiseks on aga vaja teada pinnase omadusi ning määrata kindlaks hoonealused pinnasetüübid. Parim viis selleks on geodeetiline mõõdistamine, abi võib leida ka juba varem toimunud geodeetilistest uuringutest ning ka naabrite pinnaseuuringud aitavad saada ülevaadet piirkonna pinnase omapäradest.
Ehitustöödega alustades tuleb arvestada eri vundamenditüüpide eripärasid: plaatvundamendi soojustusvajadust, lintvundamendi puhul vundamendi ja majakonstruktsioonide vahel materjalide isoleerimise vajadust jne. Unustada ei tohi ka seda, et kõrge pinnasevee puhul tuleb kindlasti lahendada drenaaž ning pinnase kalded peaksid viima vee majast eemale. Lahendada tuleb seegi, kuhu ära juhitud vesi imenduda saab. Seetõttu on eriti oluline vundamendi rajamiseks käed lüüa kogenud ehitajatega.