Üks vastupidavaim vundamenditüüp on plaatvundament, mis hinnalt on küll kallim kui teised vundamenditüübid, kuid kannab suuremaid raskusi. Plaatvundament katab kogu maja alust pindala ja aitab jaotada ehitise koormuse ühtlaselt üle kogu vundamendi. Seetõttu kasutatakse plaatvundamenti suurte ja ebaühtlaselt jaotuvate koormuste ning nõrgema pinnase puhul, näiteks ebastabiilse savi- või vesiliivpinnase ja kõrge pinnasevee korral jne. Plaatvundamendi näol on tegu raudbetoonvundamendiga ja ta peab olema armeeritud.
Sellele vundamenditüübile on iseloomulik, et vundament ei nõua sügavaid ja suuremahulisi kaevetöid. Plaatvundamendi puhul valatakse ühtlane vundamendiplaat nii kandvate osade kui ka põranda alla. Kuna vundament ei asu sügaval maa sees, vaid on maapinnast kõrgemal ja jääb külmumispiirist kõrgemale, siis nõuab see vundamenditüüp korralikku soojustamist.
Plaatvundamendile on iseloomulik, et kommunikatsioonid ja põrandasoojustus valatakse juba koos vundamendiga põranda sisse. Plaatvundamendi miinuseks on suur materjalikulu ja seetõttu ka kallim hind.